V hlave chaos, na duši ťažoba

Autor: Eva Vaníková | 27.2.2018 o 14:49 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  696x

V hlave chaos, na duši ťažoba. Ján Kuciak a Martina Kušnírová? Paľo Rýpal? Miroslav Pejko? ...? Je to začiatok alebo koniec?  

Mám rada túto krajinu. Určitý čas som žila v zahraničí, ale vrátila som sa domov. Pozorovala som nedostatky našej malej krajiny, nefungujúce systémy, krivkajúcu morálku. Bola som presvedčená, že je to pozostatok časov (ne)dávno minulých. Dúfala som, že časom sa situácia na Slovensku zlepší, že ešte potrebujeme čas. Verila som, že keď sa Slováci budú mať lepšie, príde aj uvedomelosť , občianska hrdosť a spolupatričnosť.

Tu mám korene, rodinu, väzby,  toto je miesto, kde som chcela vychovávať deti. Na Slovensku som chcela pracovať, prispieť svojou troškou k lepšiemu životu pre všetkých. Postarať sa najmä o seba a svojich najbližších, ale keď treba, pomôcť aj okoliu.

Odkedy mám deti, priznávam svoju vedomú snahu nesledovať príliš pozorne politickú situáciu u nás. Kvôli zachovaniu vlastného duševného zdravia. Kvôli vlastnému pocitu šťastia. Ako prevencia plytvania vlastnou energiou a radosťou zo života. Zámerne nepozerám správy, nechcem vidieť,  ako sa v našej krajine kradne vo veľkom, privieram oči pred úplatkárstvom, korupciou, rodinkárstvom, prenasledovaním spravodlivých a nebojácnych. Potichu obdivujem „čierne ovce“. Chodím k voľbám s pocitom, že robím správne.

Roky presviedčam samu seba, že stačí žiť správne a ísť našim deťom príkladom. Že sa netreba angažovať, netreba ísť hlavou proti múru, netreba sa snažiť všetko vyriešiť. Že stačí len dobre žiť.

Stačí to?

Nie. Nie po včerajšku.

Včerajšok bol deň, keď sa všetko zmenilo.

Ktosi prekročil poslednú hranicu. Ako mohol? Kvôli moci, peniazom, Ktosi obetoval životy mladých ľudí. Život človeka, ktorý si „iba“ svedomite vykonával svoju prácu.

Máme sa opäť báť hovoriť nahlas? Máme sa báť, aké povolanie si naše dieťa vyberie?

Ján Kuciak a Martina Kušnírová? Paľo Rýpal? Miroslav Pejko? ...?

V hlave chaos, na duši ťažoba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer potrebuje šéfa polície aj po dovládnutí. A Danko s Bugárom to vedia

Novela polície má chrániť momentálne vládnucich.

SVET

Za zostrelenie lietadla viní Rusko Izrael. Čo bude ďalej

Prinášame scenáre vývoja v Sýrii.


Už ste čítali?