Otvorený list mestu Zvolen

Autor: Eva Vaníková | 29.5.2012 o 19:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  97x

Vážení činitelia mesta Zvolen, som rodená Zvolenčanka, v meste Zvolen žijem s malými prestávkami celý svoj život. Bývam tu, chodím do práce (momentálne na rodičovskej dovolenke), platím dane. Reagujem na momentálnu, neustále sa zhoršujúcu situáciu v našom meste.

Ilustračná fotografiaIlustračná fotografiaJan Zatorský, Lucie Pařízková

Za posledný polrok som mala dve nepríjemné stretnutia s feťákmi.

Pri prvom, v novembri minulého roku, ma na prechádzke s kočíkom obťažoval a možno by aj býval napadol chlap so sáčkom riedidla v ruke v blízkosti mestského cintorína. Vykrikoval: „Čo máš v kočíku? Čo máš v kočíku? Čo máš v kočíku?“, a ponáhľal sa za mnou. Pomohol mi náhodný okoloidúci pán so psom, ktorý ma následne odprevadil domov (týmto mu ĎAKUJEM). Pamätáte sa? Volala som Mestskú políciu, ale bola som označená za hysterku a celá situácia za smiešnu. S tým, že je to len feťák, že oni vedia, že tam prebývajú a že tam (na môj návrh) vyšlú hliadku. Zhrniem to, žena s novorodeniatkom v kočíku, feťák, ktorý Vám chce kočík ukradnúť a polícia, ktorá Vás označí za hysterku. Nemala by nás Mestská polícia chrániť a pomáhať nám?

Druhé stretnutie „blízkeho druhu“ som mala včera. V našom bytovom dome (v centre mesta) sa zatepľuje, robotníci asi zabudli zavrieť vchodové dvere. Feťák opäť so sáčkom v ruke sa objavil pred dverami nášho bytu, zvonil a búchal mi na dvere. Našťastie sa priateľ práve vracal z práce a chlapa z baráku vyhodil.

Je bežným javom vidieť asociála, ako pred našim domom stiahne nohavice a urobí potrebu. A to bývame v tesnej blízkosti školy, škôlky a policajnej stanice.

V nedeľu poobede som bola s kočíkom na námestí.. Po zemi, po tráve, na lavičkách sa povaľovali ožratí asociáli, čúrali v strede mesta, bili sa tam, pili alkohol a fetovali. Lavičky, chodníky, trávnik, všetko očúrané, osr..., ozvracané, hnusilo sa mi niekam sadnúť. Nemá byť naše námestie pre ľudí? Ja viem, aj asociáli sú ľudia, a my, bežní občania nie sme?? Prečo to mestská polícia nerieši?

Nedávno za bieleho dňa prepadol ženu bezdomovec pôvodom z Martina, ktorý sa sem „presťahoval“.

Asociálov v našom meste je stále viac. Mám podozrenie, že sa sem „sťahujú“ preto, že ich tu nikto nerieši, kompetentní im dajú pokoj a oni si môžu robiť, čo chcú. Nehovoriac o tom nápade, prisťahovať do Zvolena do novozrekonštruovaných bytov neprispôsobivých z východu..

Chcem, aby mesto Zvolen bolo pre poriadnych ľudí, aby som sa nemusela báť vytiahnuť päty z vlastného bytu, aby som si mohla sadnúť na lavičku bez strachu, že niečo „chytím“, aby som v prípade núdze mohla zavolať mestskú políciu bez obáv, že ma vysmejú.

Chcem, aby NAŠE mesto Zvolen ostalo NAŠIM.

 

 

 

Ilustračný obrázok, zdroj: www.tyden.cz

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?